Kilka słów o sobie

Nazywam się Ewa Kempska. Rodzice liczyli, że urodzi się chłopiec i będę mieć na imię Paweł. No cóż, nie wyszło. A z racji dnia moich urodzin miałam być Zdzisława, ale  tego to jakoś sobie nie wyobrażam. Kiedy byłam mała lubiłam zabawy na trzepaku, jazdę na rowerze i łyżwach, zabawy w sklep, w którym wagę montowało się z desek i cegły. Z kuzynami grałam w piłkę nożną (i biada im kiedy nie chcieli mnie wziąć do swojej drużyny) a w każde letnie wakacje jeździłam na kolonie. Zawsze przyjeżdżałam z dyplomem „Za aktywny udział w życiu kolonii” (nie mylić z dyplomem „Za wzorowe zachowanie”). Szkoła podstawowa to miłe wspomnienia. Następnie przyszedł czas na szkołę średnią. Może kogoś zaskoczę- ukończyłam Liceum Medyczne, jednak zaraz potem, w pełni świadomie wybrałam studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy (obecnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego). Był to także niezapomniany czas m.in. z powodu mieszkania w akademiku pod jednym dachem z ludźmi, z którymi czas płynął zdecydowanie za szybko.

Potem przyszedł czas na pierwszą pracę w przedszkolu integracyjnym. Chwilę później rozpoczęłam pracę w szkole.  W międzyczasie ukończyłam studia podyplomowe m.in. Terapię zaburzeń w mówieniu, czytaniu i pisaniu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, studium Terapia przez sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie, a na końcu (wreszcie!) studia podyplomowe Reżyseria Teatru Dzieci i Młodzieży w Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydział Lalkarski we Wrocławiu. Piszę „wreszcie”, bo od kiedy pamiętam, zawsze kochałam teatr i dlatego w 2002 r. założyłam szkolne kółko teatralne „Turlicki”, które prowadzę do chwili obecnej w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Skupnia-Florka w Gliczarowie Górnym. TUTAJ znajdziecie naszą szkołę. I choć boisko już bardziej nowoczesne, to okolica niezmiennie ta sama.

Foto z moim byłym uczniem jak i aktorem kółka teatralnego Maciejem Skupniem, dziś już (mgr inż. Maciejem Skupniem) podczas happeningu na Krupówkach w Zakopanem.

Dziś…

Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Skupnia-Florka w Gliczarowie Górnym, współautorką programu RAZEM, który realizuję na co dzień, współtworzę bloga edukacyjnego opisując w nim działania z realizacji podstawy programowej w oparciu o autorski program nauczania.
Tutaj link do bloga https://programrazem.blogspot.com/
Pracuję bez podręczników stosując ocenianie kształtujące. Uwielbiam pracę projektową. Wspólnie z uczniami zrealizowałam kilka autorskich projektów edukacyjnych tych mniejszych, jak i nieco większych. Na niektóre otrzymaliśmy granty ( w tym ogólnopolskie). Za realizację autorskiego projektu “Pacynkomat” dodatkowo otrzymaliśmy 1 z 5 Złotych Grantów Wydawnictwa Nowa Era.
Lubię to co robię i lubię miejsce, w którym mieszkam. Nie oznacza to, że nie mam czasem chwil zwątpienia. Ale wtedy na szczęście mam wokół siebie ludzi, którzy są wtedy przy mnie i na których zawsze mogę liczyć. Należę do społeczności Superbelfrzy RP. Od czasu do czasu można mnie spotkać podczas wystąpień na konferencjach edukacyjnych, prowadzenia webinarów dla nauczycieli. Niekiedy publikuję artykuły i tworzę pomoce dydaktyczne współpracując z wydawnictwami edukacyjnymi oraz firmami związanymi z edukacją, a także z Niepublicznym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska, Centrum Edukacji i Rozwoju PROGRESOWNIA oraz Fundacją Szkołą  z Klasą.

Jutro…

Tego jeszcze nie wiem.

Foto z moim byłym uczniem jak i aktorem kółka teatralnego Maciejem Skupniem, dziś już (mgr inż. Maciejem Skupniem) podczas happeningu na Krupówkach w Zakopanem.

Prywatnie

Potrafię przeprowadzać szkolne eksperymenty typu: „Czego roślina potrzebuje do życia”- fasola na parapecie z dostawą słońca i wody zaschnie, natomiast- schowana w szafie bez wody pięknie zakwita. No cóż, każdy ma jakieś talenty. Należę do szkółki pływackiej, jeżdżę na rowerze, chodzę po górach, choć każde wakacje najchętniej spędziłabym na żaglach (patent żeglarski w posiadaniu). Za bilet do teatru „sprzedam się diabłu”. Uwielbiam czytać reportaże oraz książki Kena Foletta oraz Jeffreya Archera. Z poetów najbardziej cenię sobie Wisławę Szymborską i Ludwika Jerzego Kerna. I choć lubię posłuchać Krzysztofa Zalewskiego, Korteza, Kasię Sochacką, Kwiat Jabłoni, Organka to i tak ostatecznie dzień zakończę na Starym Dobrym Małżeństwie. Ulubiony serial to „Wojna domowa” a wyciskaczem łez jest dla mnie niezmiennie „Ania z Zielonego Wzgórza” oraz „Kubuś Puchatek”. Gdybym miała psa dałabym mu imię Kapsel.
No cóż, może kiedyś się spotkamy w jakiś cudnych okolicznościach przyrody i opowiem Wam jeszcze niejedną historię o mnie.