Zespół kółka teatralnego „Turlicki” to 23 uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Skupnia-Florka w Gliczarowie Górnym. Tworzymy spektakle teatralne, które wystawiamy dla naszej społeczności. Przychodzą na nie tylko rodzice i dziadkowie występujących na scenie aktorów, ale i wielu mieszkańców naszej miejscowości, w żaden sposób nie związanych z naszym zespołem.

W trakcie 20 lat naszej działalności było z nami łącznie 110 uczniów.

Turlicki to…

Spektakle teatralne

Ogólnopolskie projekty

Warsztaty teatralne

Projekty

W roku szkolnym 2020/2021 ogólnopolski grant edukacyjny „Projektanci edukacji” Wydawnictwa Nowa Era na realizację autorskiego projektu „Pacynkomat” , a za jego realizację dodatkowo otrzymaliśmy 1 z 5-ciu Złotych Grantów. Sprawozdanie z jego realizacji znajduje się TUTAJ

W roku 2021/2022 grant edukacyjny „Projektanci edukacji” Wydawnictwa Nowa Era umożliwił nam realizację autorskiego projektu „Maska(rada)”. Sprawozdanie z realizacji projektu znajduje się TUTAJ

Autorski projekt „Mapeciaki”, podczas którego każdy własnoręcznie uszył mapeta. Tym razem nie udało nam si zdobyć grantu, jednak jego wszelkie koszty pokryli rodzice uczniów. Zgodzili się natychmiast. Na nich zawsze mogę liczyć!

Zarówno pacynki, jak i maski teatralne oraz mapety trafiły do podopiecznych Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Spektakle teatralne

Tworzymy autorskie spektakle. W roku szkolnym 2020/2021 zrealizowaliśmy nasz pierwszy autorski spektakl dla Najnajów, czyli dzieci w wieku 6 miesięcy do 3 lat, na który otrzymaliśmy grant w ramach projektu „Inkubator inicjatyw” Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z siedzibą w Zakopanem.  Czasem spektakle tworzą rodzice dla uczniów z cyklu „Dorośli dzieciom”. 

Z okazji 20- lecia naszej działalności, w czerwcu 2023 r. wystawiliśmy wspólnie z rodzicami spektakl  „Mały Książę”. Na jednej scenie wystąpiły 43 osoby. Oto on:

WĄŻ

Spektakl dyplomowy wystawiony w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu:

Aktualny skład zespołu